Blog

Woda mineralna w pracy – jak pomaga utrzymać koncentrację i dobre samopoczucie

woda do biura

Woda mineralna w pracy pełni kluczową rolę nie tylko w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia pracowników, ale także w zachowaniu ic wysokiej koncentracji i dobrego samopoczucia. Dodatkowo właściwe nawodnienie ma bezpośredni wpływ na produktywność i zdolność do skupienia na zadaniach.

Czy woda mineralna może pomóc w odchudzaniu?

woda w odchudzaniu

Czy woda mineralna pomaga w odchudzaniu? To pytanie, na które coraz więcej osób szuka odpowiedzi w drodze do osiągnięcia swoich celów związanych ze zdrowiem i lepszą sylwetką. Od dawna wiadomo, że odpowiednie nawodnienie jest kluczowe dla naszego ogólnego stanu zdrowia, ale rola, jaką woda mineralna odgrywa w procesie odchudzania, zasługuje na szczególną uwagę. 

Woda – najzdrowszy wybór dla Twojego dziecka

woda dla dzieci

Niechęć do zabawy i aktywności u przedszkolaka czy problemy z koncentracją u starszaka to częste objawy odwodnienia organizmu dziecka. Możesz temu zapobiegać, podając dziecku do picia wodę źródlaną. Dlaczego właśnie ten rodzaj wody do picia jest najlepszy dla dzieci? Ponieważ w przeciwieństwie do wody z kranu – nawet tej filtrowanej – posiada więcej składników mineralnych.

Zdrowe nawodnienie: korzyści z picia wody źródlanej

woda z cytryną

Ospałość, problemy z trawieniem, a także kłopoty z koncentracją i bóle głowy czy mięśni to najczęstsze sygnały, jakie wysyła Twój odwodniony organizm. Aby nie dopuścić do tych przykrych objawów, musisz zadbać o właściwe nawodnienie. Najlepiej sięgnij w tym celu po zdrową i czystą wodę źródlaną.

Wybór dystrybutora wody – na co zwrócić uwagę?

woda do biura

Dystrybutor wody stanowi dziś podstawę wielu miejsc publicznych. Dostęp do świeżej i dobrej wody niezbędny jest w biurach, szkołach, gabinetach lekarskich, czy w urzędach. Choć urządzenia te są tak powszechne, że spotkać je można na każdym kroku, tak proces wyboru takiego dystrybutora wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się to wydawać.

Dlaczego warto zdecydować się na dostawę wody?

woda do domu

Woda jest jednym z najważniejszych składników żywych organizmów. Dlatego tak ważne jest, aby pić ją w odpowiedniej ilości i wybierać wodę smaczną oraz wysokiej jakości. Ta w kranie, chociaż zdatna do picia, nie smakuje każdemu. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zamawianie wody do domu lub biura.

Jakie korzyści zapewnia dystrybutor wody do domu?

woda w dzbanku

Dostęp do świeżej wody pitnej wysokiej jakości to już niemal standard we współczesnych biurach i zakładach pracy. Dystrybutor wody źródlanej umieszczony w strategicznym miejscu zwiększa komfort pracy i pomaga zadbać o zdrowie. To także wyraźny krok w stronę oszczędności, a przy tym troski o środowisko naturalne.

Czy dystrybutor wody do domu jest opłacalnym rozwiązaniem?

dystrybutor wody do domu

Dystrybutor wody pitnej to urządzenie umożliwiające nieprzerwany dostęp do wysokiej jakości wody ciepłej i zimnej. Można go spotkać w firmach, biurach, placówkach publicznych typu przychodnie, apteki czy szkoły. Coraz częściej pojawia się też w naszych domach.

Cukier niszczy nasz organizm, postaw na czystą wodę!

cukier

Cukier kojarzy się przede wszystkim z tzw. pustymi kaloriami i przybieraniem na wadze. Jednocześnie ma słodki smak, który dostarcza wiele przyjemności i w pewnym stopniu uzależnia.

Zadbaj o środowisko z dystrybutorem wody do domu

zadbaj o środowisko

Jeśli pijesz wodę zgodnie z zaleceniami lekarzy, chcesz sięgać po wodę krystalicznie czystą i smaczną. Na pewno zużywasz przy tym sporo butelek i ciągle chodzisz do sklepu po kolejne zgrzewki. Gdy na sercu leży Ci nie tylko Twoje zdrowie, ale także przyszłość planety, możesz poszukać lepszego rozwiązania, czyli wykorzystać nowoczesny dystrybutor do wody.

Zalety picia wody na czczo

picie wody na czczo

Kawa, herbata i soki — po te napoje najczęściej sięgamy, gasząc pragnienie. Zapominamy niestety o tym, że to woda jest najlepsza: najtańsza, pozbawiona kalorii, zdrowa i smaczna.

O zaletach picia wody, nie tylko na czczo, ale przez cały dzień, mówi coraz więcej dietetyków i lekarzy. Sprawdź, dlaczego picie nie tylko zimnej, ale także ciepłej wody, np. z cytryną, wpłynie korzystnie na Twoje samopoczucie.

Korzyści z dystrybutora wody w szkole

dystrybutor wody dla dzieci

Szkoła to miejsce, w którym dzieci i młodzież spędzają większą część dnia. W tym czasie potrzebują energię, aby móc skoncentrować się na lekcjach, brać udział w zajęciach i innych aktywnościach przewidzianych podczas nauki.

Niestety, dość często zdarza się, że u dzieci występują trudności w skupieniu uwagi. Może to wynikać z niedostatecznego nawodnienia. Dlatego dystrybutor wody dla dzieci do szkoły to świetny sposób, by zapewnić im do niej stały, swobodny dostęp.

Prawidłowe nawodnienie organizmu w upały

woda - nawadnianie organizmu

Lato pełne słońca i ciepła to bez wątpienia recepta na idealne wakacje. Wielu z nas cały rok wyczekuje tych gorących dni, aby móc spędzać je aktywnie z rodziną, zwiedzając ciekawe miejsca albo wylegując się na plaży na wygodnym leżaku z drinkiem w ręku.

Choć to czas pełen radości i niezapomnianych wspomnień, często zapominamy o jednej bardzo istotnej, wręcz niezbędnej rzeczy w te upalne dni – o prawidłowym nawodnieniu organizmu!

Dystrybutory wody dla firm – rodzaje

woda do biura

Do obowiązków pracodawcy należy zapewnienie komfortu pracy swoim pracownikom. Tym, co wpływa na samopoczucie człowieka, jest picie czystej wody. Regularne korzystanie z płynów podnosi poziom koncentracji i zwiększa aktywność umysłową oraz fizyczną. Zachęcając pracowników do sięgania po wodę, warto zastanowić się nad sposobem jej dystrybuowania. Czy kupować butelki, czy jednak zainwestować w nowoczesny dystrybutor wody do biura, zakładu pracy albo urzędu?

Sanityzacja dystrybutorów wody – na czym polega i jak często się ją wykonuje?

Dystrybutory wody

Samo postawienie w firmie dla pracowników dystrybutora wody i regularne zaopatrywanie go w pełne butle nie wystarczy, aby sprawa ustawowego zapewnienia ciągłego dostępu do wody zdatnej do picia była załatwiona. Jak każde urządzenie i zbiornik, również dystrybutor wody wymaga regularnego czyszczenia. To gwarancja świeżości, jakości i przede wszystkim zdrowia pracowników oraz gości odwiedzających siedzibę firmy. Jak w takim razie prawidłowo przeprowadzić sanityzację wody i co trzeba wiedzieć o tym procesie?

Kto powinien pić wodę niskosodową?

Kto powinien pić wodę niskosodową?

O tym, że warto regularnie pić wodę, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ ciało człowieka składa się głównie z niej. Niestety, wiele osób wciąż nie wie, że ważne jest również to, jaką wodę pijemy. Obecnie coraz częściej pojawiają się informacje o wodzie z niską zawartością sodu. Dla kogo będzie najlepszym rozwiązaniem. Czy sprawdzi się w przypadku każdej osoby? Przekonajmy się o tym.

Dlaczego woda źródlana jest zdrowsza niż soki?

Dlaczego woda źródlana jest zdrowsza niż soki?

O zdrowiu, sporcie, odpowiednim odżywianiu mówi się coraz więcej w mediach i przestrzeni publicznej. Dużo osób dorosłych zdaje sobie sprawę, że niezwykle ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest przyjmowanie codziennie odpowiedniej ilości płynów. Nawet 2 litry dziennie powinna wypijać osoba dorosła, która utrzymuje minimalną aktywność fizyczną. Jednak nie dla wszystkich jest jasne, co należy pić. Picie soku owocowego, kawy czy herbaty to nie to samo, co pojenie się czystą, źródlaną wodą.

Woda źródlana w diecie odchudzającej

Gdyby spytać osoby chcące zrzucić parę zbędnych kilogramów, co zamierzają zmienić w swoim życiu, by osiągnąć cel, na pewno większość z nich odpowie: „ograniczę słodycze”, „zmniejszę ilość przyjmowanych kalorii” i „zacznę ćwiczyć”. Niewiele osób jednak pamięta, że sprzymierzeńcem szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia jest źródlana woda. Picie wody wspiera odchudzanie równie mocno, jak treningi na siłowni czy wyrzucenie z jadłospisu pizzy i czekolady.

Woda w szklance

Organizm dorosłego człowieka w około 60% składa się z wody. U dzieci w wieku szkolnym woda stanowi około 70% masy ciała, a u niemowląt nawet 75-80%.

Woda z butelki

Choć pojęcia takie, jak „woda źródlana” i „woda mineralna” są znane prawie każdemu, to już mało kto potrafi wskazać, czym te rodzaje wód się różnią.