Woda źródlana w diecie odchudzającej

Woda źródlana w diecie odchudzającej

Gdyby spytać osoby chcące zrzucić parę zbędnych kilogramów, co zamierzają zmienić w swoim życiu, by osiągnąć cel, na pewno większość z nich odpowie: „ograniczę słodycze”, „zmniejszę ilość przyjmowanych kalorii” i „zacznę ćwiczyć”. Niewiele osób jednak pamięta, że sprzymierzeńcem szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia jest źródlana woda. Picie wody wspiera odchudzanie równie mocno, jak treningi na siłowni czy wyrzucenie z jadłospisu pizzy i czekolady.

Woda oczyszcza organizm z toksyn

Takie organy wewnętrzne jak wątroba i nerki stanowią żywy filtr dla organizmu. Oczyszczają go z wszelkich toksyn, resztek pokarmów, substancji, których wydzielanie jest wynikiem stresu, zanieczyszczenia środowiska oraz jedzenia wysoko przetworzonej żywności. Zatruwanie organizmu powoduje wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Kiedy towarzyszą Ci zaparcia, gazy, wzdęcia, gdy ciągle odczuwasz zmęczenie, drażliwość, źle się czujesz, brakuje Ci energii, Twoja waga wzrasta pomimo diety i ćwiczeń, a włosy, są matowe, cera szara, paznokcie łamliwe, to znaczy, że organizm jest zanieczyszczony. Woda jest doskonałym środkiem, który przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Odpowiednia ilość wody w organizmie, która kumuluje się w narządach, powoduje sprawniejsze wydalanie moczu i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, a wraz z nimi toksyny opuszczają organizm. Regulacja pracy organizmu i odciążenie nerek oraz wątroby dodaje energii, poprawia samopoczucie, mobilizuje do aktywności.

Woda z limonką

Picie wody przyspiesza procesy metaboliczne

Co rozumiemy przez pojęcie „metabolizm”? To przemiany energetyczne i reakcje chemiczne, które zachodzą w komórkach organizmu. Są to także procesy spalania związków organicznych, które dostarczamy z pożywieniem. Podczas procesów wydzielana jest energia potrzebna komórkom do wzrostów, podziałów, reakcji na bodźcie i procesy życiowe. U niektórych osób te procesy zachodzą szybciej, u innych wolniej. Przemiana materii ma też związek z wydatkiem energetycznym, uzależniona jest od stylu życia, wagi ciała oraz wieku. Tempo przemiany materii można przyspieszyć poprzez aktywność fizyczną oraz picie odpowiednich napojów. Tym podstawowym napojem jest woda, która jest niezbędna do wszelkich przemian metabolicznych. Kiedy ciało jest odwodnione, procesy zachodzą wolniej. Regularne nawadnianie organizmu, od rana do wieczora, regulują pracę narządów i każdej komórki.

Woda z cytryną

Czysta woda — przewaga nad innymi napojami

Kiedy brakuje w organizmie wody, zwykle sięgamy po różne napoje, zamiast po szklankę wody źródlanej. W naszej kulturze napojami wypijanymi najczęściej są herbata i kawa. Często też spożywamy zupy, pijamy soki czy napoje gazowane. Gdyby dodać do siebie wszystkie wypite szklanki i kubki napojów, zapewne wyszłoby ich nawet półtora litra. Jednak to nie jest sposób na nawodnienie organizmu i wcale powyższe produkty nie sprzyjają chudnięciu. Na przykład czarna herbata i kawa hamują wydzielanie hormonu, który sprawia, że organizm zatrzymuje wodę w organizmie. Wodę, która sprawia, że skóra jest gładka, odczuwamy energię życiową oraz chudniemy. Soki i napoje dostarczają pustych kalorii, nawet te, które w składzie nie mają dosypanego cukru. Jeśli nie przepadasz za smakiem czystej wody, dodaj do niej kilka listków mięty, pokrzywy, pietruszki, odrobinę soku z cytryny, ale pij codziennie około 2 litrów wody źródlanej. Przekonaj się, jak dobrze wpłynie ona na Twój organizm i ułatwi odchudzanie.

Comments are closed for this post.