Zadbaj o środowisko z dystrybutorem wody do domu

natura

Jeśli pijesz wodę zgodnie z zaleceniami lekarzy, chcesz sięgać po wodę krystalicznie czystą i smaczną. Na pewno zużywasz przy tym sporo butelek i ciągle chodzisz do sklepu po kolejne zgrzewki. Gdy na sercu leży Ci nie tylko Twoje zdrowie, ale także przyszłość planety, możesz poszukać lepszego rozwiązania, czyli wykorzystać nowoczesny dystrybutor do wody.

Dystrybutor do wody znany jest przede wszystkim z biur i urzędów. Stojące urządzenie z dużą butlą pozwala na czerpanie smacznej wody bez ciągłych dostaw butelek i generowania ton śmieci. Sprawdź, dlaczego to rozwiązanie jest bardziej ekologiczne, a przy tym ekonomiczne.

Ziemia tonie w plastiku

Chyba każdy z nas widział w mediach zdjęcia i filmy wysp śmieci na oceanie, czy niegdyś rajskich plaż pokrytych dzisiaj warstwą odpadów. Tymczasem w naszym kraju wciąż zużywa się 3,5 mln ton plastiku rocznie, a sektor opakowań konsumuje aż ⅓ całej produkcji plastiku.

Co minutę na całym świecie sprzedaje się ponad milion butelek plastikowych, służących do przechowywania napojów, także wody. Tymczasem potrzeba ponad 500 lat, żeby plastikowa butelka rozpadła się w środowisku naturalnym.

Mniej plastikowych odpadów

O ile produkcja plastiku przychodzi światowym koncernom z olbrzymią łatwością, o tyle pozbywanie się tego typu śmieci wciąż jest niezwykle trudne. Dlatego coraz częściej inicjatywę przejmują konsumenci. Świadomie wybierają produkty, które nie generują lub ograniczają ilość odpadów.

Zamiast małych butelek — duże opakowania. Zamiast ciągłego jeżdżenia na zakupy — większe dostawy raz na jakiś czas. Dzięki konsumentom, mniej plastiku czeka na zutylizowanie, a firmy promujące ideę „less waste” cieszą się większą popularnością.

Inne dochodzą do wniosku, że produkcja w duchu eko jest bardziej opłacalna – nie tylko dla przyszłości planety, ale także dla całego marketingu i budowy korzystnego wizerunku firmy.

Co możesz zrobić, by żyć bardziej eko?

Codziennie możesz podejmować kroki, które zmniejszą ilość generowanych plastikowych odpadków. Jak to zrobić?

  • Nie kupuj żywności w jednorazowych opakowaniach.
  • Ogranicz kupowanie napojów w małych, plastikowych butelkach.
  • Wybieraj opakowania ekologiczne i przeznaczone do recyklingu.
  • Zamiast noszenia zgrzewek wody w butelkach PET ze sklepu, korzystaj z wody źródlanej, pakowanej w duże butle wielorazowego użytku.

Woda w dużych butlach

Dystrybutor wody do domu jest urządzeniem, które można postawić w każdej kuchni. Wyposażony jest w system dwóch kranów: z jednego leci woda zimna, z drugiego gorąca, co pozwala na zalanie np. torebki z herbatą, kawy rozpuszczalnej czy zupki instant, bez podgrzewania całego czajnika z wodą.

Woda jest źródlana, idealnie czysta, o harmonijnym składzie minerałów. Odpowiednia dla każdego, nawet dla dziecka. Czerpana jest z dużej butli, którą nakłada się na górę urządzenia.

Co najważniejsze dla osób, które chcą ograniczyć zużycie plastiku: butelka jest wielorazowa i jej żywotność została określona na 50 cykli. Później może zostać poddana recyklingowi, czyli przerobiona na inny produkt z tworzywa, a nawet na… ubranie.

Jedna butla zastępuje 19 litrowych butelek z wodą lub 2 zgrzewki wody w butelkach po 1,5 litra.

Dostawa do domu tych dużych butli nie leży po stronie użytkowników dystrybutorów do wody. Dostarcza je kurier z firmy produkującej te urządzenia, minimalizując długość przejazdu oraz ich częstotliwość. Dlatego też zmniejsza się zużycie paliw i ślad węglowy.

Comments are closed for this post.