Czy dystrybutor wody do domu jest opłacalnym rozwiązaniem?

Dystrybutory wody do domu

Dystrybutor wody pitnej to urządzenie umożliwiające nieprzerwany dostęp do wysokiej jakości wody ciepłej i zimnej. Można go spotkać w firmach, biurach, placówkach publicznych typu przychodnie, apteki czy szkoły. Coraz częściej pojawia się też w naszych domach.

Czy dystrybutor wody do domu to dobre rozwiązanie? Kiedy warto się na niego zdecydować? I co najważniejsze, ile to kosztuje?

Kiedy warto zamówić dystrybutor wody do domu?

Dystrybutor wody do domu to alternatywa dla wody z dzbanków filtrujących wymagających comiesięcznej wymiany filtrów, a także wody z kranu, która często jest twarda i nie nadaje się do picia. Mogą też zastąpić konieczność kupowania butelkowanej wody w plastikowych butelkach, co jest korzystne dla środowiska.

W zależności od potrzeb możesz wybrać dystrybutor wody źródlanej przechowywanej w 20-litrowych galonach albo dystrybutor filtrujący, działający na zasadzie odwróconej osmozy.

Jeżeli Ty i Twoja rodzina pijecie dużo wody źródlanej, a nie chcecie kupować jej w plastikowych butelkach, dobrym wyborem jest zakup dystrybutora wody do domu

Dzięki temu macie do niej stały i nieograniczony dostęp bez konieczności kupowania, transportowania i przechowywania butelek zastępczych.

Zalety posiadania dystrybutora wody w domu

Posiadanie dystrybutora wody w domu ma wiele zalet:

  • oszczędność czasu i pieniędzy – posiadając dystrybutor wody w domu nie musimy już planować regularnych wyjść do sklepu w celu uzupełnienia zapasu źródlanej wody butelkowanej, dźwigania wielu zgrzewek i przechowywania ich w domu,
  • promowanie zachowań ekologicznych – butle z wodą do dystrybutora mają około 20 litrów, co stanowi równowartość jakichś 12 butelek plastikowych o pojemności 1,5 litra, pakowanych dodatkowo w foliowe zgrzewki. Decydując się na dystrybutor wody do domu, z pewnością zauważymy różnicę w ilości produkowanych przez nas plastikowych odpadków,
  • dbanie o zdrowe nawyki – wiele osób nie ma wyrobionego nawyku codziennego picia odpowiedniej ilości wody. Tymczasem jest to niezwykle ważne dla zdrowia! Dystrybutor wody, postawiony w widocznym miejscu w domu, może sprawić, że członkowie rodziny, w tym także dzieci, będą częściej po nią sięgać,
  • funkcjonale zastosowanie – dystrybutory wody pitnej stanowią dodatkowe źródło wody w gospodarstwie domowym, co może okazać się bardzo praktyczne na przykład w sytuacji awarii wodociągów. Wodę z dystrybutora można użyć nie tylko do picia, ale także do gotowania czy mycia.

Koszt zamówienie dystrybutora do domu

Decydując się na zakup dystrybutora wody do domu, trzeba liczyć się z kosztem dzierżawy urządzenia, jego dowiezienia i zamontowania oraz późniejszej wymiany butli. Początkowo poniesiony koszt może wydawać się wysoki, jednak w ogólnym rozrachunku jest to naprawdę dobra inwestycja.

Przygotowując indywidualne oferty dla naszych Klientów, dbamy o ich atrakcyjność. Dlatego oferujemy bezpłatną dostawę urządzenia na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego oraz bezpłatną sanityzację i serwis.

Comments are closed for this post.