Korzyści z dystrybutora wody w szkole

dystrybutor wody dla dzieci

Szkoła to miejsce, w którym dzieci i młodzież spędzają większą część dnia. W tym czasie potrzebują energię, aby móc skoncentrować się na lekcjach, brać udział w zajęciach i innych aktywnościach przewidzianych podczas nauki.

Niestety, dość często zdarza się, że u dzieci występują trudności w skupieniu uwagi. Może to wynikać z niedostatecznego nawodnienia. Dlatego dystrybutor wody dla dzieci do szkoły to świetny sposób, by zapewnić im do niej stały, swobodny dostęp. Dlaczego jest to tak istotne?

Ile wody dziennie powinno wypijać dziecko?

Nasz organizm nie jest w stanie zatrzymywać wody, aby zgromadzić jej zapasy. Z tego względu musimy regularnie ją uzupełniać poprzez picie wody. Niedostateczne nawodnienie negatywnie odbija się nie tylko na koncentracji, ale na naszym zdrowiu.

Dlatego każdy powinien wypijać codziennie określoną ilość wody. Normy te są różne dla dzieci oraz dla ludzi dorosłych.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Instytut Żywności i Żywienia, dzieci w wieku od 7 do 9 lat powinny dziennie wypijać 1900 ml wody, dziewczęta w wieku 10-12 lat – 2100 ml wody, w wieku 13-15 lat – 2200 ml wody, a w wieku 16-18 lat – 2300 ml wody.

Z kolei chłopcy powinni wypijać wody nieco więcej: w wieku 10-12 lat – 2400 ml wody, w wieku 13-15 lat – 3000 ml wody, a w wieku 16-18 lat nawet do 3300 ml wody.

Mniej kolorowych napojów w diecie

Mając na uwadze zapotrzebowanie dzieci na wodę, wpływ odpowiedniego nawodnienia na zdolności umysłowe oraz fakt, iż dzieci i młodzież spędzają w szkole większość dnia, nie da się ukryć, że dystrybutor wody do szkoły to bardzo dobre rozwiązanie.

Przede wszystkim swobodny dostęp do wody pitnej w szkole zmniejsza ilość wypijanych kolorowych napojów gazowanych tak popularnych wśród młodzieży. Duża zawartość cukru w tych napojach może powodować chwilowe uczucie przypływu energii po ich wypiciu. Niemniej wcale nie nawadniają organizmu, a wręcz przeciwnie – mogą jeszcze szybciej odwadniać.

Dzieci mające dostęp do wody w szkole z pewnością chętniej po nią sięgną. To może znacząco wpłynąć na ich nawyki w kwestii wyboru napojów. Rezygnacja ze słodzonych napojów gazowanych na rzecz wody z pewnością wyjdzie im na zdrowie!

Promocja zdrowego stylu życia w szkole

Szkoła to miejsce, które powinno nie tylko umożliwiać zdobycie wykształcenia, ale też nauczyć zrównoważonego poglądu na życie, zdrowie i pracę. Dlatego promocja zdrowego stylu życia poprzez udostępnianie wody pitnej w szkole oraz zdrowych przekąsek ma ogromne znaczenie dla rozwoju młodzieży.

Mając łatwy dostęp do wody poprzez dystrybutor wody dla szkół, jednocześnie nie mogąc zakupić na terenie szkoły niezdrowych przekąsek i napojów, dzieci mogą poprawić swoje nawyki żywieniowe.

A im szybciej się to stanie, tym łatwiej w dorosłym życiu będzie im przychodziło dokonywanie świadomych, dobrych wyborów w kwestii żywienia. To z kolei z pewnością wpłynie na ich samopoczucie i stan zdrowia. Picie odpowiedniej ilości wody to bez wątpienia jeden z głównych czynników składających się na zdrowy styl życia!

Nasza oferta dla szkół

Rozumiejąc potrzeby dzieci i młodzieży, AquaVita wychodzi naprzeciw szkołom, oferując możliwość wynajęcia dystrybutorów wody do szkół. Nasza niskomineralizowana woda źródlana z dystrybutora zawiera kationy: potasowy, magnezowy, wapniowy i sodowy, oraz aniony: siarczanowy, wodorowęglanowy, fluorkowy i chlorkowy.

Łączna zawartość minerałów wynosi 316,22 mg/l, a odczyn zasadowy 8,18 pH, co sprawia, że picie naszej wody wpływa pozytywnie na zdrowie oraz rozwój najmłodszych. Jednocześnie woda ma orzeźwiający smak oraz świetnie gasi pragnienie, i to bez względu na temperaturę!

Decydując się na dystrybutor wody do szkoły z naszej oferty, możesz liczyć na:

  • atrakcyjne ceny;
  • brak kaucji za butle i urządzenia;
  • bezpłatny serwis i sanityzację;
  • bezpłatne wstrzymanie dostaw na czas ferii i wakacji (po okresie wolnym butle z wodą są wymieniane na nowe, tak, aby dzieci nie musiały pić przestarzałej wody);
  • szybki serwis i reakcja na zgłoszenie braku wody w przeciągu 24 godzin od zgłoszenia;
  • bezpieczne dostawy z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa w związku z COVID-19.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu!

Comments are closed for this post.