Dystrybutory wody dla firm — rodzaje

woda dla firm

Do obowiązków pracodawcy należy zapewnienie komfortu pracy swoim pracownikom. Tym, co wpływa na samopoczucie człowieka, jest picie czystej wody. Regularne korzystanie z płynów podnosi poziom koncentracji i zwiększa aktywność umysłową oraz fizyczną. Zachęcając pracowników do sięgania po wodę, warto zastanowić się nad sposobem jej dystrybuowania. Czy kupować butelki, czy jednak zainwestować w nowoczesny dystrybutor wody do biura, zakładu pracy albo urzędu?

Dystrybutory butlowe

Są alternatywą dla typowej wody butelkowanej, sprzedawanej w pojemnikach litrowych czy półtoralitrowych. Stojak na galony wody zapewnia dostęp do wody zimnej i ciepłej. Na jego szczycie umieszcza się butlę, która mieści aż 18,9 litrów płynu. Jednocześnie też, przeliczając na litr wody, zakup dużej butli jest znacznie tańszy niż inwestycja w niewielkie opakowania. Duże pojemniki eliminują konieczność częstego wymieniania, a także przyczyniają się do zmniejszenia produkcji plastikowych odpadów. Butle do dystrybutorów wody są wielorazowe i stosowane zamiennie. Dostawca wody odbiera puste, a pozostawia te napełnione. Nie trzeba także samodzielnie odwiedzać sklepu i nosić ciężkich zgrzewek. Woda z butelek do dystrybutorów butlowych ma doskonałe właściwości smakowe i optymalną ilość minerałów, nadaje się do spożycia bez przegotowania. Trzeba jednak pamiętać, że dystrybutor butlowy musi stać w zacienionym miejscu i z dostępem do energii elektrycznej, ponieważ podgrzewa również wodę. Po otwarciu butli trzeba wodę dosyć szybko zużyć.

Dystrybutory bezbutlowe

Swoim działaniem dystrybutory bezbutlowe przypominają bardziej filtry do wody montowane pod kranem. Woda z wodociągów musi przepłynąć przez filtr mechaniczny, węglowy lub membranę osmotyczną. W ten sposób usuwane są z niej różne zanieczyszczenia, a smak jest porównywalny z wodą źródlaną. Zaletą dystrybutorów bezbutlowych jest brak kosztów przewozu i zakupu galonów z wodą. Ponosi się jedynie koszty zakupu lub wynajmu urządzenia, jego montażu, serwisu i oczywiście same koszty poboru wody. Nie trzeba kontrolować zapasów ani zgłaszać dostawcy, że woda się kończy. Dystrybutory bezbutlowe mogą być urządzeniami stojącymi, dostępnymi np. w poczekalni, niektóre przypominają ekspresy do kawy i stoją na blatach kuchennych. Wszystkie muszą mieć jednak dostęp do energii elektrycznej i źródła wody.

Dystrybutory wody gazowanej

Woda gazowana doskonale smakuje, szybko gasi pragnienie, jest doskonałym rozwiązaniem na gorące dni. Chociaż nie stosuje się jej do gotowania i przyrządzania kawy lub herbaty, można zrobić dzięki niej smaczne i często zdrowe napoje, które zastąpią colę lub inną słodzoną oranżadę. Stały dostęp do wody gazowanej zapewniają nablatowe dystrybutory przypominające wyglądem ekspresy do kawy. Woda gazowana z dystrybutorów także jest dostarczana z wodociągu i uzdatniana przy pomocy filtrów węglowych lub odwróconej osmozy.

Kiedy warto zainwestować w dystrybutory wody?

Tania woda dostępna w dużych ilościach jest niezbędna w czasie upałów i niezwykle ważna dla samopoczucia każdego dnia. Wygodne i ekologiczne dystrybutory, które niwelują konieczność zakupu wody butelkowanej, sprawdzają się w biurach, urzędach, zakładach pracy, w szkołach, gabinetach lekarskich, czyli wszędzie tam, gdzie pracuje sporo osób i przychodzi wielu klientów. Jeśli zastanawiasz się, czy zakup dystrybutora wody jest konieczny i faktycznie potrzebny, pomyśl o tym, jak stale dostępna woda wpływa na komfort pracy. Jeśli woda z kranu jest niesmaczna, a po jej zagotowaniu w czajniku czy ekspresie do kawy pojawia się kamienny osad, jej picie i używanie nie sprzyja ani zdrowiu, ani nie zachęca, by sięgać po kolejne szklanki napoju. Woda z dystrybutora jest smaczna, zawsze gotowa, a przy tym nie zawiera metali ciężkich i nie powoduje osadów. Współczesne dystrybutory oczyszczają ją, a także podgrzewają albo nasycają CO2. Sprawiają, że dbanie o zdrowie swoje, pracowników i gości firmy jest znacznie łatwiejsze. Woda jest bowiem źródłem życia, dostarcza energii i witalności, a przy tym nie zawiera żadnych kalorii.

Be the first to write a comment.

Your feedback