Kto powinien pić wodę niskosodową?

woda z niską zawartością sodu

O tym, że warto regularnie pić wodę, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ ciało człowieka składa się głównie z niej. Niestety, wiele osób wciąż nie wie, że ważne jest również to, jaką wodę pijemy. Obecnie coraz częściej pojawiają się informacje o wodzie z niską zawartością sodu. Dla kogo będzie najlepszym rozwiązaniem. Czy sprawdzi się w przypadku każdej osoby? Przekonajmy się o tym.

Czym jest woda niskosodowa?

Woda, po którą sięgamy, ma w swoim składzie liczne dodatkowe związki i minerały, które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie. Jedną z nich jest sód. Ma on zbawienny wpływ na nasz organizm – utrzymuje odpowiednie nawodnienie oraz zwiększa wydzielanie soków trawiennych. Może jednak zagrażać osobom cierpiącym na niektóre dolegliwości. Z myślą o nich produkowana jest woda niskosodowa, czyli ta, w której poziom sodu jest bardzo niski, występuje on tam jedynie w śladowych ilościach.

woda niskosodowa

Woda z niską zawartością sodu – dla kogo będzie idealna?

Woda niskosodowa jest zalecana w przypadku wielu schorzeń i problemów zdrowotnych. Pamiętajmy bowiem, że sól przyczynia się do zatrzymywania wody w ciele, co może dodatkowo obciążać chorujący organizm. Ograniczenie spożycia soli, a tym samym również sięganie po wodę z niską zawartością sodu, zaleca się osobom, które cierpią na różnego rodzaju choroby i zaburzenia pracy nerek. Dzięki temu są one mniej obciążone.

Po wodę taką powinny również sięgać osoby z otyłością, by dodatkowo nie obciążać swojego ciała. Zalecana jest także w przypadku osób z cukrzycą oraz tych, które zmagają się z nadciśnieniem tętniczym oraz innymi chorobami układu krążenia.

Warto też wspomnieć o tym, że po wodę z niską zawartością sodu z powodzeniem mogą sięgać również osoby zdrowe. Nie muszą one martwić się o niedobór tego minerału, ponieważ większość z nas i tak spożywa zbyt wiele chlorku sodu, czyli… soli kuchennej. Wynika to z faktu, że sól dodawana jest obecnie do wielu gotowych produktów i trudno nam monitorować ile tak naprawdę jej spożywamy.

woda niskosodowa - dla kogo?

Czy każdy powinien pić wodę niskosodową?

Skoro woda z niską zawartością sodu jest korzystna dla osób mających różnorodne problemy zdrowotne, wiele osób uważa, że jest ona najlepszym wyborem i powinna służyć każdemu. Czy tak jest w istocie? Jak się okazuje, nie do końca. Warto mieć świadomość, że nie zawsze tak jest. Rzeczywiście, nadmiar sodu w diecie może być dla nas szkodliwy.

Jeśli jednak jemy zdrowo, dbamy o zbilansowane posiłki, tworzone z jak najmniej przetworzonych produktów, a przy tym unikamy soli – sodu w naszym organizmie może być zwyczajnie za mało. Szczególnie w przypadku, gdy prowadzimy intensywny i aktywny tryb życia lub uprawiamy sporty. Podczas wysiłku nasze ciało intensywniej się poci, wskutek czego sód i inne minerały są z niego wydalane. W takim przypadku picie wody niskosodowej może zaburzyć gospodarkę wodno-elektrolitową naszego organizmu. Dlatego też, dla niektórych osób woda z wysoką zawartością sodu jest jak najbardziej wskazana.

dostawca wody do domu

Skąd brać wodę niskosodową dla domu?

Wiemy już, że woda, która płynie w naszych kranach, choć teoretycznie bezpieczna, nie jest dobrym rozwiązaniem do codziennego spożywania. Z drugiej strony jednak słyszy się o konieczności ograniczania zużycia plastikowych butelek i opakowań.

W jaki więc sposób zadbać o to, by woda niskosodowa była w naszym domu zawsze? Odpowiedź jest prosta – postawmy na dostawę wody. To wygodne i praktyczne rozwiązanie. W domu znajduje się dystrybutor wody, zaś firma, z którą podpisujemy umowę, dowozi nam duże butle, z których możemy korzystać. Tym samym zapewniamy całej rodzinie dostęp do zdrowej wody o doskonałych walorach smakowych i ograniczamy produkcję plastikowych opakowań.

Podsumowując, poszukując wody do domu warto zwrócić uwagę na dwa ważne aspekty. Pierwszym z nich jest dopasowanie rodzaju wody do potrzeb naszego organizmu oraz stanu zdrowia. W wielu przypadkach woda z niską zawartością sodu jest najlepszym rozwiązaniem. Poza tym warto zadbać również o swój budżet domowy i jednocześnie przysłużyć się środowisku. Dlatego też dostawa wody do domu jest dobrym pomysłem, dzięki któremu unikniemy przyczyniania się do nadprodukcji plastikowych opakowań.

Be the first to write a comment.

Your feedback