Wybór dystrybutora wody – na co zwrócić uwagę?

woda

Dystrybutor wody stanowi dziś podstawę wielu miejsc publicznych. Dostęp do świeżej i dobrej wody niezbędny jest w biurach, szkołach, gabinetach lekarskich, czy w urzędach. Choć urządzenia te są tak powszechne, że spotkać je można na każdym kroku, tak proces wyboru takiego dystrybutora wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się to wydawać.

Na co zatem zwracać uwagę? Otóż kluczowych jest kilka kwestii, które definiują nie tylko potrzeby, ale przede wszystkim opłacalność danego rozwiązania. Jeżeli chcesz wiedzieć, w jaki sposób fachowo dobierać dystrybutor wody, to ten artykuł skierowany jest właśnie do Ciebie.

Rodzaj dystrybutorów wody – który wybrać?


Pierwszym i najbardziej zasadniczym dylematem jest wybór rodzaju dystrybutora wody. Warto wspomnieć o tym, że istnieją dwa główne rodzaje takich urządzeń, czyli dystrybutory wody butelkowe oraz bezbutelkowe. Zasada ich działania jest zasadniczo różna, dlatego tak ważne jest aby, już na tym etapie wybrać odpowiedni rodzaj dystrybutora.

W zdecydowanej większości przypadków najczęściej wybieraną opcją jest dystrybutor butelkowy. Dlaczego? Ponieważ możliwe jest ustawienie go w dowolnym miejscu biura, w sali lub na korytarzu. Bezbutlowe dystrybutory wymagają podłączenia do sieci wodociągowej, przez co stanowią spory problem, jeśli chodzi o montaż. Butelkowe dystrybutory nie wymagają zaś regularnego serwisowania, ponieważ wystarczy tylko wymienić butlę z wodą, aby wszystko znów doskonale działało.

Kryteria doboru dystrybutora wody


Coraz większe zapotrzebowanie na świeżą oraz smaczną wodę w miejscach publicznych i prywatnych sprawia, że dystrybutory zaczynają pojawiać się dosłownie wszędzie. Z tego też powodu wybór takiego urządzenia ma zasadnicze znaczenie. W przypadku bezbutlowych dystrybutorów, kluczowym aspektem będzie jakość wykonania filtrów, możliwość podgrzewania wody oraz nasycenia jej CO2 (woda gazowana).

Dystrybutory do wody butelkowanej z kolei muszą wyróżniać się przede wszystkim jakością wody w butelkach. Ich techniczny aspekt też jest istotny, ponieważ na rynku dostępne są zarówno niezwykle proste dystrybutory bezbutlowe, jak i te bardziej zaawansowane, które są w stanie podgrzać wodę. Niezależnie od zaawansowania takiego urządzenia, kluczowym aspektem jest najwyższa jakość wody butelkowanej. Jej skład powinien być odpowiednio zrównoważony pod kątem składników mineralnych, czyli kationów (sód, wapń, magnez, potas) oraz anionów (wodorowęglan, siarczan, chlor, fluor).

Dostawcy i kosztorys


Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze dystrybutora wody jest jego koszt. W przypadku dystrybutorów butelkowych należy doliczyć jeszcze koszt zakupu wody. Warto dodać, że cena zakupu wody wcale nie jest tak wysoka, jak mogłoby się to wydawać, dlatego butlowe dystrybutory wody są bardzo opłacalne.

Dla przykładu, koszt zakupu jednej butli o pojemności około 20 litrów wynosi mniej więcej 25 złotych, co daje tylko nieco ponad złotówkę za litr. Warto dodać, że dostawcy wody często oferują także dzierżawę dystrybutora, dzięki czemu nie trzeba szukać dystrybutora na własną rękę. Taka dzierżawa także nie jest bardzo kosztowna, ponieważ oscyluje w granicach około 30-35 złotych brutto.

Wprowadzenie dystrybutora wody do biura lub domu


Dystrybutor wody jest doskonałym rozwiązaniem w miejscach publicznych, takich jak biura, szkoły lub gabinety lekarskie. Niemniej jednak, dystrybutory cieszą się także rosnącą popularnością wśród użytkowników prywatnych. Postawienie takiego urządzenia w domu jest doskonałym sposobem na zapewnienie sobie oraz domownikom dostępu do zawsze świeżej, czystej i smacznej wody. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup lub dzierżawę dystrybutora oraz zamówienie dostawy wody w butlach.

Podsumowując, wybór dystrybutora wody do biura uzależniony jest od kilku istotnych czynników. Z tego też powodu zawsze najlepiej jest kierować się opinią i wiedzą ekspertów w tym temacie oraz dystrybutorów wody, którzy znają nie tylko rynek, ale także i specyfikację konkretnych urządzeń. 

Comments are closed for this post.